Terminy podane w planie są orientacyjne, zawsze minimum tydzień wcześniej na tablicach informacyjnych przed salami pojawi się informacja o planowanych uroczystościach. 

Od grudnia systematyczne raz w miesiącu -  zajęcia z sensoplatyki.  

Sensoplastyka to inaczej zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszystkich zmysłów, w której mogą uczestniczyć już kilkumiesięczne dzieci. W zabawie wykorzystywane są łatwo dostępne produkty i barwniki spożywcze, dzięki temu jest to bezpieczne dla dzieci i zarazem atrakcyjne. Produkty niezbędne do prowadzenia zajęć zostaną zakupione z funduszu Rady Rodziców. 

Grudzień  

Dzień piernika – 6 grudnia 2021r. 

Ciekawym zajęciem dla dzieci będzie zdobienie własnoręczne pierników świątecznych.  

Rada Rodziców zakupi materiały spożywcze na tą okazję. Nasza kuchnia upiecze pierniki, a dzieci będą mogły je samodzielnie ozdabiać. 

 

Luty – 26 lutego 2022r.  

Bal karnawałowy. Aby urozmaicić dzieciom zabawę karnawałową, planujemy jako Rada Rodziców zakupić niezbędne materiały do dekoracji sal żłobkowych. 

Sesja zdjęciowa . Rada Rodziców ustaliła, że opłaci zdjęcie grupowe dla dzieci, natomiast jeśli rodzice będę zainteresowani mogą we własnym zakresie dokupić 3 zdjęcia indywidualne dziecka (dokładne informacje co do ceny zdjęć, przekażemy po ustaleniach z fotografem) 

 

Kwiecień – 8 kwietnia 2022r. 

Dzień pisanki.  Każde dziecko cieszy się na szykowanie koszyczka Wielkanocnego, aby naszych najmłodszych wprowadzić w ten radosny moment, planujemy zakupić bezpieczne jajka styropianowe do zdobienia wraz z elementami ozdobnymi. 

 

Czerwiec – 1 czerwca 2021 

Piknik rodzinny. Planujemy zorganizować wielką uroczystość w formie pikniku na terenie żłobka z okazji Dnia Dziecka, gdzie będziemy mogli spędzić miło czas z naszymi dziećmi, wypić wspólnie kawę, zjeść ciasto czy też zorganizować  grilla. Mamy nadzieję, że w tym roku pandemia nie pokrzyżuje nam planów 

 

Ponadto jeśli uda się nam wygospodarować fundusze chętnie zakupimy upominek dla dzieci, które kończą przygodę ze żłobkiem. 

Przedstawiony plan ma charakter poglądowy, może ulec zmianie w zależności od sytuacji panującej w kraju, frekwencji dzieci, a także od możliwości finansowych Rady Rodziców.