Dzień Babci i Dziadka w naszym żłobku wpisany jest w kalendarz dni szczególnych. Babcia i Dziadek to dwie niezwykłe osoby, które często w znacznym stopniu kształtują swoje wnuki. Kochają, wspierają, zawsze są obok. Wspomnienia budowane razem z nimi towarzyszą w późniejszej wędrówce przez życie. Starajmy się więc doceniać każdy dzień z nimi spędzony.

W tym roku 21 i 22 stycznia przypadł w weekend. Nasi milusińscy pieczołowicie przygotowywali się do celebrowania tego święta cały tydzień.

Nie od dziś wiadomo, że śnieg kochają wszystkie dzieci, dlatego też w minionym tygodniu w grupie niebieskiej przy okazji tematyki “Zimowe zabawy” uczciliśmy święto śniegu.

Dzieci przy pomocy ciekawych, kolorowych ilustracji dowiedziały się w jakie zabawy można bawić się zimą. Z wielką radością uczestniczyły w zorganizowanych zabawach muzyczno – ruchowych, które rozwijały wyobraźnię. Piosenką ,,Zima, zima” w pięknych strojach śnieżynek, przy dźwiękach dzwoneczków, wspólnie próbowaliśmy przywołać śnieg, którego brakowało nam za oknami.

W dniu 20 grudnia w Żłobku zapachniało zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą Dnia Piernika, w którym uczestniczyli nasi Milusińscy.

Słodkie ciasteczka upiekły wcześniej w żłobkowej kuchni wspaniałe panie kucharki.

Po korytarzach naszej placówki i salach unosił się cudowny korzenny zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

W dniu 6 grudnia 2022 r. w naszym żłobku, po raz pierwszy, odbyło się uroczyste spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. W organizację mikołajkowej imprezy zaangażowała się Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.  

Niezwykły gość, a w zasadzie dwóch gości – Dwóch Świętych Mikołajów odwiedziło wszystkich grupy wiekowe dzieci. Podczas spotkania na twarzach maluszków malowały się: niepewność, obawa, ale przede wszystkim uśmiechy i radość. Starsze dzieci przywitały świętego Mikołaja piosenkami, które przygotowały specjalnie na tę okazję. Niezwykły gość obdarował wszystkich naszych milusińskich prezentami. Był także czas na wspólne zdjęcia i zabawę. Najodważniejsze dzieci siadały Mikołajowi na kolana, przytulały się do niego i sprawdzały autentyczność brody.    

W dniu 5 grudnia 2022 r. na korytarzach Żłobkowych i w salach zrobiło się bardzo gwarnie. Na wspólne ubieranie choinki dotarli zaproszeni goście, rodzice i wieluńskie media. Tym wspólnym spotkaniem rozpoczęliśmy przygotowania do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Od godziny 14,30 rozpoczęło się w salach ubieranie choinek. Strojenie drzewek odbywało się w cudownej atmosferze, przy wspólnym śpiewaniu świątecznych piosenek, tańcach, tworzeniu ozdób. Ileż było przy tym radości... W salach od razu zrobiło się świątecznie. Był to dla nas magiczny czas...

Drodzy rodzice

Serdecznie zapraszam

na spotkanie informacyjne w dniu 19 września 2022 r. o godzinie 17:00.

Celem spotkania jest:

  1. Przekazanie spostrzeżeń na temat funkcjonowania pracy Żłobka od 1 września 2022r
  2. Przekazanie informacji przez pielęgniarkę dotyczącej udzielania pomocy medycznej w czasie pobytu dziecka w Żłobku
  3. Przekazanie szczegółowych informacji dotyczących opłat za pobyt i wyżywienie dziecka w Żłobku
  4. Omówienie zasad współpracy z Poradnią Psychologiczną - Pedagogiczną w Wieluniu, Rozdanie wniosków o diagnozę logopedyczną
  5. Omówienie zasad przeprowadzania diagnozy funkcjonalnej dzieci na terenie Żłobka
  6. Przedstawienie oferty ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci - P przez Radę  Rodziców 
  7. Ustalenie terminu dni otwartych i uroczystości w  Żłobku
  8. Sprawozdanie z wydatkowania środków przez Radę rodziców do końca sierpnia oraz ustalenie wysokości składki na radę rodziców od 1 września 2022
  9. Sprawy różne