Informacja dotycząca naboru dzieci do Miejskiego Żłobka w Wieluniu od 1 września 2023 r.

Szanowni Państwo

Dziękuję Państwu za obdarzenie naszej Placówki zaufaniem i powierzenie naszej opiece swoich dzieci.

    Informuję, że lista ocenionych wniosków dotycząca naboru od 1 września 2023 r. zostanie umieszczona na stronie internetowej Żłobka w dniu 31 maja 2023 r. o godz. 10:00.

Rodzice dzieci, które zostały zakwalifikowane do Żłobka, zobowiązani są do podpisania umowy z Dyrektorem Miejskiego Żłobka w Wieluniu do dnia 16 czerwca 2023 r. W tym celu należy wydrukować ze strony internetowej Miejskiego Żłobka z zakładki:  Dla rodziców -> Nabór do Żłobka

1. Umowę o świadczenie usług Miejskiego Żłobka w Wieluniu od 1 września 2023 r.

2. Druk - Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Wypełnione i podpisane dokumenty należy złożyć w sekretariacie Miejskiego Żłobka w Wieluniu do dnia 16 czerwca 2023 r. w godzinach od 7.30 do 15.30.

Niepodpisanie umowy w/w terminie jest równoznaczne z rezygnacją uczęszczania dziecka do Miejskiego Żłobka w Wieluniu, zgodnie § 5.2. Regulaminu naboru dzieci do Miejskiego Żłobka w Wieluniu.

    Wnioski rodziców znajdujące się na liście oczekującej na przyjęcie zostaną zakwalifikowane do Żłobka w przypadku pojawienia się wolnych miejsc.

W związku z licznymi zapytaniami o okres adaptacji w Żłobku informuję, że planujemy dwa dni na adaptację, tj. 1. i 4. września. Będziecie Państwo mieli możliwość pobytu z dziećmi w grupie w ustalonych godzinach. Jeśli ta forma adaptacji zostanie przez pracowników i rodziców oceniona pozytywnie zostanie wpisana do Regulaminu organizacyjnego Miejskiego Żłobka w Wieluniu.

    Drodzy Rodzice. Życzę miłej i owocnej współpracy. Dołożymy wszelkich starań, aby dzieci były w Żłobku bezpieczne i szczęśliwe.

Dyrektor Miejskiego Żłobka w Wieluniu

Bożena Żurek

 

Zgodnie z protokołem nr 5/2023 z dnia 17 kwietnia 2023 r. Komisji do spraw naboru dzieci do Miejskiego Żłobka w Wieluniu informuję, że wpłynęło 39 wniosków o kontynuację pobytu dziecka w Żłobku od 1 września 2023 r. Pozostało 61 wolnych miejsc na które zostaną przyjęte nowe dzieci zgodnie z Regulaminem naboru dzieci do Miejskiego Żłobka w Wieluniu.

Nabór wniosków trwa od 2 do 19 maja 2023 r. w godzinach pracy sekretariatu od godz. 7,30 do 15,30.

Zapraszam

Bożena Żurek

Dyrektor Miejskiego Żłobka w Wieluniu

 

W piątek 7 kwietnia 2023 r. do naszego Żłobka przykicał wielkanocny zając. Oczywiście nikt go nie widział, bo kto nadąży za takim sprinterem. Nasz miły gość zaproponował wszystkim dzieciom zabawę w poszukiwanie jajek.

Już po śniadaniu we wszystkich salach rozpoczęły się prawdziwe podchody.

Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania jajek. We wtorek 4 kwietnia 2023 r. dzieci z naszego Żłobka oddały się tej pięknej sztuce ludowej.

W Wielki Czwartek 6 kwietnia 2023 r. w naszym Żłobku odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.

Zdecydowanie nie był to typowy poranny posiłek. Ciocie zadbały o wyjątkowy klimat i pięknie przystroiły stoliczki. Uwagę maluszków przykuwały kolorowe serwetki, zielony bukszpan, gałązki palemek. Małe noski z zaciekawieniem wąchały kwiaty stojące w wazonach. Wokół zrobiło się wiosennie i kolorowo. Dzieci, sądząc po ich minach, czuły podniosłą, świąteczną atmosferę.

Analiza ankiety przeprowadzonej wśród Rodziców, których dzieci uczęszczają do Miejskiego Żłobka w Wieluniu. Bardzo dziękujemy Państwu za wypełnienie ankiety oraz zawarte w nich opinie i sugestie. Badanie zostało przeprowadzone w marcu 2023 r. Celem ankiety było uzyskanie informacji na temat jakości usług świadczących przez placówkę. Pozyskane informacje służą do ewolucji działań Żłobka w tym zakresie. Wypełniono 84 ankiety tj. 80 % wszystkich dzieci uczęszczających do Żłobka.

We wtorek 21 marca 2023 r. wszystkie dzieci z naszego Żłobka świętowały pierwszy dzień wiosny.