Miło nam poinformować, że w naszym żłobku odbyła się udana akcja charytatywna, której celem była pomoc czworonogom ze schroniska Cztery Łapy w Niemojewie. 

Akcję zainicjowała nasza opiekunka Kinga. Po uzyskaniu zgody i aprobaty Pni Dyrektor Bożeny Żurek przeszliśmy do działania. Rozpropagowaliśmy akcję wśród żłobkowej społeczności. Zbiórka trwała od 25 października do 24 listopada.   

17 listopada 2023 r. w naszym żłobku miało miejsce uroczyste przekazanie Kamizelki Pediatrycznej KED strażakom z OSP w Wieluniu. 

Inicjatywę zbiórki pieniędzy na ten cel podjęła Pani Dyrektor Bożena Żurek wraz z Radą Rodziców. 

Ostatecznie Rodzice dzieci, uczęszczających do naszej placówki zebrali potrzebną kwotę i zakupili specjalistyczny sprzęt. 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od listopada 2023 r. nasze maluszki rozpoczęły przygodę z językiem angielskim. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w każdej grupie wiekowej przez 15 minut. Prowadzone są przez panią Kasię, która ma odpowiednie kwalifikacje do pracy z małymi dziećmi. 

Nasi żłobkowicze obcują z nowym językiem podczas wesołej zabawy, słuchania piosenek, wierszyków, czytania książeczek. Uczestniczą w anglojęzycznych zabawach muzyczno – ruchowych, skaczą, tańczą i śpiewają.  

31 października oficjalną królową dnia w naszym żłobku została dynia. Dzieci i panie opiekunki przyszły ubrane na pomarańczowo. Na podopiecznych czekało w tym dniu wiele atrakcji. 

Na początku zajęć dzieci oglądały i podziwiały różnorodnej wielkości i kształtu dynie. Maluszki miały okazję dotykać pomarańczowe warzywka, brać je na rączki by poczuć ich ciężar.  

25 października 2023 r. obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Kundelka.

W tym dniu nasi podopieczni mieli okazję przynieść do żłobka swoje maskotki – pieski i pochwalić się nimi. Oczywiście dominowały psiaki z popularnej bajki “Psi Patrol”.

Podczas zajęć maluchy oglądały zdjęcia i albumy różnych ras psów oraz dowiedziały się, jak należy opiekować się nimi. Następnie dzieci wyprowadzały swoje kundelki na spacer, karmiły je, głaskały.

15 września 2023 r. obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Kropki.

Tego dnia byliśmy niezwykle kreatywni i pomysłowi. Motywem przewodnim była oczywiście kropka.

Dzieci i panie opiekunki przyszły ubrane w stroje zawierające kropki. Zatem wszyscy zaangażowali się w organizację tego nietypowego dnia.

30 września 2023 r. w naszym żłobku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji ciocie przystroiły sale kolorowymi balonami i serpentynami.

 W sobotę 14 października, od godziny 9.00 do godziny 11.00 miało miejsce wspólne sadzenie tui w ogrodzie żłobkowym.

W wydarzeniu wzięli udział licznie przybyli Rodzice wraz z naszymi podopiecznymi, Pani Dyrektor Bożena Żurek oraz Panie Opiekunki.

Witam Państwa

Rada Rodziców na posiedzeniu w dniu 19 września 2023 r. dokonała wyboru firmy ubezpieczeniowej dotyczącej ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wybrano ofertę firmy COMPENSA VIENNA INSURANCE GRUOP - OFERTA KONTYNUACJI UBEZPIECZENIA DZIECI MIEJSKEGO ŻŁOBKA W WIELUNIU NA ROK 2023/2024.

Opłaty Polisy należy dokonywać poprzez link na stronie ubezpieczyciela wpisując kod nadany Żłobkowi. W ofercie macie Państwo do wyboru trzy opcje ubezpieczenia. To Państwo decydujecie, która opcja jest najkorzystniejsza.

Link do strony wraz z kodem dostępu zostanie do państwa wysłany na utworzoną grupę WhatsApp przez Przewodniczących RR poszczególnych grup. Można go również otrzymać w sekretariacie Żłobka w formie papierowej lub spisać z informacji umieszczonej na tablicy informacyjnej w siedzibie Żłobka.

Polisa obejmuje okres ubezpieczenia od 01.09.2023 r. do 31.08.2024 r.

Termin wpłaty upływa 28 października 2023 r.

Ubezpieczenie jest ubezpieczeniem dobrowolnym.

W załączeniu:

Ogólne warunki ubezpieczenia

Karta produktu ubezpieczenia